Julij: vprašanje in odgovor v mesecu. Idealna telesna teža.

Julij: vprašanje in odgovor v mesecu. Idealna telesna teža.
"... Povejte mi prosim, želim izgubiti nekaj teže, sem prebral, da je dobro, če policističnih jajčnikov. Kako izračunati pravo težo zame. (Moja višina 165, teža 59 kg.) Koliko kilogramov morate metati?..."
 

Računanje normalne teže, vsi zdravniki uporabljamo isto formulo, s čimer se dobi tako imenovani indeks telesne mase ali ITM. Nato se dobimo ITM v primerjavi z normami Svetovne zdravstvene organizacije (WHO).

V tem članku vam bom pokazal, kako izračunati ITM, in prinašajo standarde WHO, tako da boste lahko sami ocenili svoje možnosti.

Torej, za izračun ITM, moramo vedeti vaše višine in telesne teže.

ITM = teža v kg / višino v metrih na kvadrat

Da bi bilo bolj jasno, računamo skupaj. Take parametre navedene v vprašanju: teža 59 kg, višina 165 cm, oziroma 1,65 m.

Naša formula bo videti takole:

ITM = 59 / 1,65 kvadrat
ITM = 59 / 2.7225
ITM = 21,67

Torej, s pomočjo preprostih izračunov, dobimo zahtevano ITM. Ampak kaj bi to pomenilo? Primerjamo rezultate s standardi, ki:

WHO smernice za ITM

Manj kot 16: označeno izčrpavanje
Od 16. do 16.99: zmerno podhranjena
Od 17. do 18.49: rahlo podhranjenih
Od 18,5-24,99: normalno težo
Od 25. do 29.99: prekomerna telesna teža
Od 30. do 34.99: debelost prve stopnje
Od 35 do 39.99: debelost, druga stopnja
Več kot 40 debelost tretje stopnje

Naša ITM 21.67 Primer ustreza opredelitvi "normalno težo." To pomeni, da je, da izgubijo težo v tem primeru ni potrebno.

Če je vaš ITM manj kot 18,49 potem ste morda ginekološke težave: neredne menstruacijske cikluse, pomanjkanje ovulacije, neplodnost. Pri nosečnicah z visokim tveganjem za anemijo zaradi pomanjkanja, hujšanje, spontani splav, nizko težo dojenčkov rodnosti. Zato poskušajo pridobiti nekaj kilogramov, za njihovo dobro počutje.

Če je vaš ITM je več kot 25 ginekološke težave ostajajo enake: neredna, pomanjkanje ovulacije, neplodnost. Poleg težav ženskega prekomerne teže povečuje tveganje za hipertenzijo, bolezni srca, spojev, itd Poskusite najti izkušen strokovnjak za prehrano, ki vam bo pomagal, da pravilno shujšati.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný

slv.forleri.ru
Droge in zdravila Zdravje in lepota Ethnoscience Analiza in diagnoza Zdrava prehrana in hrana Bolezni, simptomi, zdravljenje Različne teme